Adaptacja do przedszkola

Ważne sprawy małych przedszkolaków

Adaptacja w przedszkolu – Czyli jak mogą wyglądać pierwsze dni Waszego dziecka w przedszkolu

Co roku drzwi naszego Przedszkola otwierają się na nowe dzieci. Dziecko po wejściu do przedszkola znajduje się w nowym środowisku. Spotyka się z nowymi osobami, innymi dziećmi oraz zasadami. Rodzice mogą odczuwać niepokój związany z tym, czy dziecko szybko przyzwyczai się do nowej grupy, czy nauczyciele w przedszkolu się odpowiednio nim zajmą. Często lęk i niepokój mogą wynikać z braku znajomości organizacji życia przedszkola, dlatego ważna jest współpraca przedszkola z rodziną. Pozwala ona na łagodne przystosowanie się dziecka do nowych warunków.

Zapraszam do zapoznania się z załączonymi informacjami opracowanymi przez naszego przedszkolnego psychologa Ciocię Małgosię, a które mogą ułatwić rodzicom i dzieciom adaptację.

Czekamy na Was, razem wyruszymy w Przedszkolną przygodę!

Katarzyna Skrzypek

ADAPTACJA.pdf (199 KB)