Zimowe liczenie ptaków

Data: 02.02.2021 r., godz. 14.00    457
Współpraca przedszkolaków z OTOP

Po raz kolejny dzieci z Grupy Pomarańczowej  wzięły udział w akcji „ Zimowe Ptakoliczenie” organizowanej przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków. Tegoroczna akcja odbyła się 29. 01.2021 r. i miała nieco inny przebieg niż zazwyczaj, bo odbywała się ... z dystansu. W ramach „Zimowego Ptakoliczenia z Dystansu” razem z dziećmi dokarmialiśmy, obserwowaliśmy i liczyliśmy ptaki, które przyleciały do naszego przedszkolnego karmnika. Podczas zajęć dydaktycznych nauczyliśmy się rozpoznawać gatunki ptaków, dowiedzieliśmy się, gdzie najłatwiej je zaobserwować , a także jak im pomóc przetrwać zimę. Podczas obserwacji zostały zauważone następujące gatunki ptaków: Sikorka – 7; Kawka – 14; Sroka – 3; Wrony – 2; Gołąb – 12. Wyniki akcji umieścimy w elektronicznej karcie obserwacji , dostępnej na stronie OTOP.

pt.jpg (115 KB) pt1.jpg (39 KB)pt2.jpg (26 KB)