Zielony Zakątek

Zielony Zakątek
edukacja ekologiczna przedszkolaków

Rozpoczynamy realizację projektu pod nazwą "Zielony Zakątek". Projekt zakłada przekształcenie przedszkolnego placu zabaw w miejsce, w którym dzieci będą mogły uczestniczyć w bezpośredniej edukacji przyrodniczej i ekologicznej. Planujemy założyć ścieżkę przyrodniczą, na której znajdą się:
- rabata wiosenna,
- rabata roślin wiecznie zielonych,
- rabata roślin chronionych,
- roślinna „stołówka ptasia”,
- ziołowa grządka,
- ogródek skalny,
- ogródek ozdobny.
W działaniach przy realizacji projektu uczestniczyć będą dzieci z najstarszych grup przedszkolnych, personel przedszkola i rodzice naszych wychowanków. Nasze działania proekologiczne popierane są i w pełni akceptowane przez rodziców. Do realizacji projektu pozyskaliśmy Referat Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Legionowo. Planujemy zagospodarować część ogrodu, założyć rabaty, postawić pergole, zakupić małą szklarnię do hodowli rozsady kwiatów i warzyw. Zakładamy uzyskanie efektów:
- dla dzieci: możliwość bezpośrednich działań przyrodniczych, obserwacji wzrostu i rozwoju roślin, szacunek do przyrody, aktywizacja w realizacji działań ekologicznych
- dla nauczycieli: prowadzenie edukacji ekologicznej w atrakcyjny sposób,
- dla rodziców: większa integracja z nauczycielami podczas wspólnych działań, podnoszenie świadomości ekologicznej,
- dla wszystkich środowisk przedszkola: popularyzacja działań ekologicznych, podniesienie atrakcyjności przedszkola w środowisku lokalnym.

Wytworzył: Katarzyna Skrzypek, data: brak danych
Wprowadził: Katarzyna Skrzypek, data: 06.04.2010 r., godz. 16.38