Nowe wytyczne dla Rodziców przed 1 września
(Zam: 26.08.2020 r., godz. 15.02)

ważne informacje dla rodziców

Szanowni Państwo. Drodzy Rodzice.
Przed nami nowy rok szkolny. Wyjątkowy, bo pełen niepokoju związanego z wirusem SARS-CoV-2. Staramy się bardzo, aby zapewnić dzieciom bezpieczny, ale także i przyjazny powrót do Przedszkola. Czeka nas wiele zmian, tyle samo zmian dotyczy Państwa, Rodziców. Procedury bezpieczeństwa zostały zaktualizowane i dostosowane do wytycznych oraz możliwości organizacyjnych Przedszkola. Czego mogą spodziewać się rodzice? W wielkim skrócie:
- do Przedszkola wchodzą wyłącznie osoby zdrowe (dotyczy dzieci i opiekunów), bez objawów infekcji dróg oddechowych.
- ograniczenie w szatni do 2 rodziców i dzieci, dodatkowo w holu 1 rodzic i dziecko, reszta niestety musi poczekać przed Przedszkolem. Z naszego doświadczenia wynika, że największa liczba rodziców przyprowadza dzieci miedzy godziną 8 a 8.30. Proponujemy, aby uniknąć nadmiernej kolejki, przyjść 15 – 20 minut wcześniej (oczywiście Ci Rodzice, którzy mogą). Odstęp zawsze 1,5 m.
- wchodzą tylko osoby niezbędne, tzn. dziecko i 1 opiekun (nie dotyczy rodzeństw, które są wychowankami Przedszkola).
- każdy dorosły, wchodząc do budynku zakłada maseczkę lub przyłbicę i dezynfekuje ręce. Proszę pamiętać, płyny dezynfekujące są na bazie alkoholu, dzieci nie dezynfekują rąk, dzieci myją ręce po wejściu do Sali.
- nie przynosimy i nie wynosimy nic z Przedszkola , poza ubraniem dziecka. Zabawki zostają w domu i czekają na dzieci. Rysunki dziecka będziemy gromadzić w segregatorach i przekazywać rodzicom raz na jakiś czas.
- nie myjemy zębów w Przedszkolu (do odwołania).
- Rodzic rozbiera dziecko w szatni i wprowadza do Sali, zatrzymując się przed drzwiami, nie wchodzi do Sali, nie jest to przestrzeń wspólna, tylko wyznaczona dla oddziału.
- w miarę możliwości zapewnia się taką organizację, aby oddziały nie stykały się ze sobą. Dzieci, pozostające na dyżurze (rannym lub popołudniowym) będą już stykały się z dziećmi z innych oddziałów.

Wszyscy rodzice zobowiązani są do szczegółowego zapoznania się z procedurami, zamieszczonymi na stronie internetowej w zakładce: akty normatywne;regulaminy;polityka bezpieczeństwa stan na 1 września 2020.

W pierwszym dniu wejścia dziecka do Przedszkola, rodzice dostarczają: oświadczenie wraz ze zgodą na mierzenie temperatury dziecka oraz upoważnienie do odbioru. Dokumenty te dostępne w zakładce: załatw sprawę. Prosimy także, aby poinformować o zasadach przebywania w Przedszkolu te osoby, które zostaną przez rodziców upoważnione do odbioru dziecka. Liczymy na zrozumienie i ograniczenie czasu przebywania w budynku do niezbędnego minimum.
Katarzyna Skrzypek

Wprowadził: Katarzyna Skrzypek, data: 26.08.2020 r., godz. 15.02