Enfoś - kto to taki?
(Zam: 06.11.2019 r., godz. 11.37)

edukacja ekologiczna

Dnia 29 października 2019 roku odwiedził nas wyjątkowy gość – ekoludek Enfoś , który opowiedział dzieciom o selektywnej zbiórce odpadów.
Przedszkolaki z Grupy Pomarańczowej dowiedziały się dlaczego segregacja śmieci jest tak ważna, co dzieje się z odpadami i jak je można wykorzystać oraz co oznaczają słowa „ekologia” i „segregacja”.
Enfoś zaprezentował przedszkolakom fragmenty książki Donaty Bieniecko – Popardowskiej, pt.: „Brygada Enfosia kontra Plastikowa Zgryzolda” oraz ilustracje przedstawiające środowisko czyste i zanieczyszczone, a także pojemniki do segregacji śmieci.
Następnie przyszedł czas na działania praktyczne. Przedszkolaki świetnie poradziły sobie z segregowaniem odpadów. Aby wiedza nie uleciała z głów, dzieci wykonały pracę plastyczno – techniczną „Kosze na segregowane odpady”.
Kolejnym zadaniem było narysowanie komiksu „Enfoś i dbanie o środowisko”
Aby utrwalić zdobytą wiedzę przedszkolaki wzięły udział w quizie wiedzy ekologicznej.
Zajęcia odbyły się w związku z udziałem naszego Przedszkola w ekologicznym konkursie „Eko-zajęcia z Enfosiem” organizowanym w związku z 30-leciem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW).

Jak przegonić powietrzne bestie? Jak poprawić humor rzeczce? W jaki sposób zagrać z szarym w zielone? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w książce dla dzieci pt. „Brygada Enfosia kontra plastikowa Zgryzolda”. Opowieść z ekologicznym przesłaniem powstała w związku z obchodzonym w tym roku jubileuszem NFOŚiGW. Do książki dołączono oryginalną maskotkę, przedstawiającą tytułowego Enfosia.

Kto to jest Enfoś?
ENFOŚ